خدمات دستگاه هیولاساز دمشقی

خدمات دستگاه هیولاساز دمشقی

«خدمات دستگاه هیولاساز دمشقی» کتابی است از بهزاد قدیمی که به تازگی راهی بازار نشر شده است. این کتاب مجموعه ای  است از داستان­ های خیال­ انگیز که حول یک تم و محتوا می­ چرخند و خواننده را به فضاهایی دور از ذهن فرو می‌برند. نام داستان­ ها عبارت است از: پاره پارۀ وجودم، مردنِ مَردِ زن مُرده، افسانۀ سلوک قهقهرایی آن فرد بی­ انتها.

به گزارش تابناک، نثر شیوا و پرتلاطم هر داستان خواننده را به شیوه ایمنحصربه ­فرد با زندگی تلخ و رازآمیز شخصیت­ ها همراه می­ کند. هر کدام از شخصیت­ هایی که بهزاد قدیمی خلق کرده است، سلوکی مملو از تردید و آه و آرزو دارند. آنها مانند شخصیت­ های کافکا در دنیایی که با آن حس بیگانگی دارند اسیر شده ­اند و هر یک به نوعی به دنبال انتقام گرفتن از شرایط موجودند. جهان داستان­ ها آینده­ای تخیلی را به تصویر می­ کشد که در آن هیولاها، فرشته­ ها و آدم کاغذی ­ها موجوداتی واقعی و ملموس هستند. تعیین ژانر داستان­ ها کار آسانی نیست، اما می­ شود گفت کتاب در مرز ادبیات فانتزی و استعاری سیر می­ کنند. سبک نگارش بهزاد قدیمی ساختارهای معمول قصه­ نویسی را می ­شکند تا اثری نو خلق کند. گفتنی است این کتاب به تازگی در آبان 1397 توسط انتشارات پیدایش و با قیمت 24000 تومان به چاپ رسید و هم اکنون در فروشگاه­ ها توزیع شده است.

بخشی از کتاب:

«مقدمه: سال­های سال پس از این، وقتی انسان­ ها و ساختارهای غامض و لایتغیرشان اساطیر شدند؛ وقتی شهرها و شهرک ­های شلوغ و ناشناختنی­ شان خاک شد و روی آن خاک را خروارها خاک گرفت؛ سال ­های سال پس از این، پس از این روز سرد زمستانی، دوباره از روی بی ­خیالی و برای تقریح، مردم ­واره­ هایی از زباله زاده شدند. مردم­ واره­ هایی از پاره­ های کاغذهای به­ جا مانده از نسل منقرض ­شدۀ آدم ­ها».